Grid 2


Grid 2, 2013 yılında Codemasters tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir yarış oyunudur. Oyun, 2008 yılında çıkan Grid'in devamı niteliğindedir. Oyunda, dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleşen yarışlara katılarak kendi yarış takımınızı kurmaya ve rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Oyunun grafikleri, fizikleri, sesleri ve oynanışı oldukça başarılıdır. Oyun, hem arcade hem de simülasyon tarzı yarış severler için uygun bir denge sunmaktadır.

Oyunun en önemli özelliklerinden biri, World Series Racing (WSR) adlı bir moddur. Bu modda, Amerika, Avrupa ve Asya'da farklı yarış türlerine katılarak WSR'in popülaritesini arttırmaya çalışıyorsunuz. Bu modda ilerledikçe, yeni araçlar, sponsorlar ve pistler açabiliyorsunuz. Ayrıca, oyunun hikayesi de bu modda şekillenmektedir. Oyunun diğer bir özelliği de, LiveRoutes adlı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde, her yarışta pistin şekli rastgele değişmektedir. Bu da, oyuna heyecan ve tekrar oynanabilirlik katmaktadır.

Oyunun çoklu oyuncu modu da oldukça zengindir. Oyunda, hem çevrimiçi hem de yerel olarak arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz. Çevrimiçi modda, hem WSR modundaki yarışlara katılabilir hem de kendi kurallarınızı belirleyebileceğiniz özel yarışlar düzenleyebilirsiniz. Oyunun çoklu oyuncu modunda da LiveRoutes sistemi mevcuttur. Ayrıca, oyunda bir de RaceNet adlı bir sosyal ağ bulunmaktadır. Bu ağ sayesinde, oyun içindeki istatistiklerinizi, başarılarınızı ve arkadaşlarınızın durumunu takip edebiliyorsunuz.

Grid 2, yarış oyunları sevenler için kaçırılmaması gereken bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun grafikleri, sesleri ve oynanışı sizi adeta yarışın içine çekiyor. Oyunun sunduğu çeşitli modlar, araçlar ve pistler de size uzun süreli bir eğlence vaat ediyor. Oyunun tek eksiği, araçların hasar almasının çok az etkisi olması ve araçların modifiye edilememesi olabilir. Bunun dışında, Grid 2'yi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Grid 2

Grid 2, 2013 yılında Codemasters tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir yarış oyunudur. Oyun, 2008 yılında çıkan Grid'in devamı niteliğindedir. Oyunda, dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleşen yarışlara katılarak kendi yarış takımınızı kurmaya ve rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Oyunun grafikleri, fizikleri, ... devami>>

Oyun inceleme içeriklerinin izinsiz alıntı yapılması yasaktır.